(21.08.2007) Iwona Guzowska, Jaś Mela i Omena Mensah namawiali w poniedziałek na skwerze Kościuszki w Gdyni do segregowania śmieci, wyłączania zbędnych żarówek i oszczędzania wody.

Osoby z pierwszych stron gazet promowały wystawę "Ekologia w obiektywie", którą można oglądać na skwerze Kościuszki. To podsumowanie siódmej już edycji konkursu. W tym roku autorzy nadesłali ponad 1300 zdjęć. Na wystawie, do 30 września można podziwiać niektóre z nich. Wielkoformatowe zdjęcia poświęcone urodzie natury lub jej dewastacji.

Pod apelem "Bądź światłoczuły. Zakręcaj, wyłączaj, segreguj" – podpisali się wczoraj m.in. Omena Mensah, prezenterka pogody w TVN, Iwona Guzowska, była mistrzyni świata w kickboxingu, Ewa Gebert, szefowa Animalsów, Grzegorz Gzyl, aktor teatru Wybrzeże. Ekologiczny manifest wsparli swoimi podpisami Weronika Korthals i Tomasz Konfederak z zespołu Ha-dwa-O!, a także żeglarz Jarosław Kaczorowski, Sławomir Kitowski (autor jednego ze zdjęć) i Jasiek Mela, zdobywca biegunów.

– Niepokojące zmiany klimatyczne i efekt cieplarniany spowodowaliśmy przez nasze bałaganiarstwo – mówiła Omena Mensah. – Nie bądźmy śmieciami i segregujmy odpady. Róbmy to z myślą o naszych dzieciach.źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj