Blisko 13 tysięcy bawełnianych toreb z logo kampanii „Nie bierz folii w sklepie” trafi w najbliższych dniach do wszystkich gospodarstw domowych na terenie Gminy Jarocin.

Akcja ma na celu promocję ekologicznych toreb wielokrotnego użytku w miejsce jednorazowych foliówek, które rozkładają się nawet 400 lat. Pierwsze eko torby przechodnie otrzymali już 24 kwietnia za pośrednictwem zastępcy burmistrza Roberta Kaźmierczaka, dyrektora Jarocińskiego Ośrodka Kultury, uczniów i nauczycieli, którzy na jarocińskim rynku zachęcali do zastępowania nimi szkodliwych foliówek.

W wielu krajach, nie tylko Europy, zakazano już używania opakowań foliowych albo znacznie ograniczono ich zużycie. Do tej ekologicznej batalii przyłączył się również Jarocin, finansując zakup toreb z materiału, stanowiących przyjazną środowisku alternatywę dla szkodliwych toreb plastikowych. Opatrzone logo Jarocina oraz znaczkiem kampanii „Nie bierz folii w sklepie” torby na zakupy wykonano z bawełny, wszystkie są wytrzymałe, nie rwą się pod ciężarem i można je prać w pralce.

Ekologiczne torby trafią do wszystkich gospodarstw domowych na terenie Gminy w trakcie najbliższego miesiąca dzięki pomocy jarocińskich gimnazjalistów, którzy wspólnie z nauczycielami włączyli się w przyjazną środowisku akcję. Jednocześnie miasto przystąpiło również do Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej promującego projekt ustawy zakazującej nieodpłatną dystrybucję foliówek w sklepach.

źródło: jarocin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj