3223 podpisy przeciwko budowie spalarni odpadów na szczecińskich Pomorzanach zebrał komitet protestacyjny, który zawiązał się dwa tygodnie temu. Pierwsze listy z podpisami członkowie komitetu dostarczyli do magistratu.

– Mogę tylko zapewnić, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła – mówił członkom komitetu wiceprezydent Tomasz Jarmoliński. – Pomorzany to jedna z lokalizacji branych pod uwagę, co nie znaczy, że tam właśnie spalarnia powstanie. Trzeba jednak pamiętać, że decyzję trzeba podjąć, jeśli za kilka lat nie chcemy takich problemów, jak teraz mają mieszkańcy Neapolu.

Jak informuje "Kurier Szczeciński", miasto zapewnia, że tam, gdzie powstanie spalarnia, zbuduje też nowe drogi i całą niezbędną infrastrukturę. Na pewno nie powstanie tam natomiast sortownia odpadów, bo ta jest planowana w innym miejscu. W przypadku Pomorzan zaletą ma być bliskość elektrociepłowni. Spalarnia wytwarzać będzie ciepło i energię elektryczną, więc im stanie bliżej elektrowni, tym niższe będą koszty przesyłu. Zarazem spalarnia usytuowana przy elektrociepłowni ma sprawić, że uciążliwość tej ostatniej, dziś mocno odczuwalna, ma się zmniejszyć.

źródło: Kurier Szczeciński

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj