Spalanie odpadów to najdroższa, najgorsza i najbardziej szkodliwa dla zdrowia forma “zagospodarowania” odpadów. Niestety, ten proceder wciąż ma miejsce.

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju prowadzi akcję uświadamiającą mieszkańców poznańskiego Grunwaldu i Świerczewa o szkodliwości spalania odpadów w piecach przydomowych.

W czasie akcji zostaną rozdane broszury informacyjne na temat szkodliwości spalania śmieci. Każdy, kto chciałaby dowiedzieć się więcej na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach przydomowych będzie mógł porozmawiać z przeszkolonymi przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju wolontariuszami.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji uświadamiającej szkodliwość spalania śmieci w piecach przydomowych, poprzez oglądanie wystawy prac młodzieży szkolnej oraz rozmowę z członkami Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju w czasie trwania  obchodów ulicy Św. Marcina.

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zaprasza uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Miasta Poznania do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: "Śmieci nie giną w piecu, one uciekają przez komin ! Odpady segreguj! Nie spalaj". Konkurs jest częścią projektu „Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe – akcja uświadamiająca szkodliwość spalania odpadów w piecach przydomowych” prowadzonego na terenie Poznania dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Strona projektu: www.niespalajmy.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj