Rusza jesienna proekologiczna kampania Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Nowym bohaterem będzie Ślimak Tosiek. Pojawi się też „Ekologiczny Autobus”.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpoczyna jesienną edycję kampanii edukacyjnej, której celem jest czystość w mieście. Już niebawem na ulicach Krakowa i w internetowych spotach pojawi się Ślimak Tosiek, nowy bohater akcji ZIKIT. – Śmieci denerwują Tośka, więc lepiej nie denerwujmy go i nie wyrzucajmy papierów na ulicę – sugeruje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Jesienią jeszcze większy nacisk zostanie położony na współpracę ze szkołami. Przedszkolom udostępniony zostanie scenariusz przedstawienia o tematyce ekologicznej, przygotowanego tak aby mogły wystawić go dzieci. Za darmo będzie można wypożyczyć strój Ślimaka Tośka. Do wykorzystania będą scenariusze lekcji z zakresu gospodarki odpadami. – Będziemy również zachęcać do korzystania z materiałów zgromadzonych na stronie http://www.ekocentrum.krakow.pl/Multimedia.html – mówi przedstawiciel ZIKIT.

Nowym przedsięwzięciem będzie „Ekologiczny autobus”. Charakterystyczny, wymalowany na ekologiczne kolory pojazd będzie kursował na liniach 502 lub 522. W piątki autobus będzie udostępniony szkołom, aby pokazać dzieciom i młodzieży już istniejące i planowane instalacje krakowskiego systemu gospodarki odpadami. Będzie można zobaczyć wysypisko w Baryczy, lamusownię oraz miejsce, gdzie powstanie ekospalarnia śmieci. Projekt realizowany jest przez ZIKIT wspólnie z MPK SA, MPO Sp. z o.o., MPWiK S.A., Lasami Państwowymi i Centrum Handlowym Plaza.

W tym roku kontynuowane będą też wcześniej zainicjowane działania. Już 10 września w centrum Krakowa pojawi się „Korowód okupacyjny”. Będą rozdawane zestawy do sprzątania po psach, a uczestnicy korowodu będą zachęcali do przyłączenia się do akcji „Stop oKUPAcji Krakowa”.

Proekologiczne imprezy odbędą się też 16 i 17 września na parkingu Centrum Handlowego Plaza. Piątek będzie dniem dla szkół, które uczestniczyły w tegorocznym Sprzątaniu Świata. Uczniowie będą się mogli zapoznać z zasadami gospodarki odpadami w Krakowie. Natomiast w sobotę na parking przed Plazą zaproszone zostaną rodziny, a dzień poświęcony będzie zrównoważonemu transportowi.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj