Blisko 200 tys. zł dofinansowania dostaną łodzianie, którzy wzięli udział w drugiej edycji programu „Nie zwlekaj, podłącz się”, prowadzonym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi.

Dzięki niemu można podłączyć się do miejskiej kanalizacji, a koszty rozłożyć nawet na 36 nieoprocentowanych rat.

Dofinansowania udzielił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pierwszy wniosek do NFOŚiGW, dla 67 osób złożony został  we wrześniu tego roku. Łodzianie, którzy wzięli udział w drugiej edycji „Nie zwlekaj, podłącz się”, mogą liczyć na zmniejszenie raty nawet o 45 proc.

Kiedy rozpocznie się zmniejszanie rat? W styczniu przyszłego roku ZWiK dostanie pierwszą transzę dotacji i zacznie uruchamiać pieniądze. Pierwsza wypłata dotyczy 31 posesji, i będzie rozliczana najpóźniej do marca przyszłego roku, kolejna planowana jest na kwiecień – 19 posesji i ostatnia na maj – 17 ostatnich posesji.

Z danych służb technicznych i handlowych ZWiK blisko 4800 posesji nie jest jeszcze podłączonych do sieci kanalizacyjnej, ale liczba ta, dzięki m.in. programowi „Nie zwlekaj, podłącz się” ciągle się zmniejsza. Obecnie ZWiK przygotowuje kolejny wniosek do NFOŚiGW na dofinansowane budowy przyłączy do sieci.

źródło: zwik.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj