Nie żyje Mariusz Małynicz – były, wieloletni prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Miał 43 lata.

– Z głębokim żalem pragniemy przekazać smutną wiadomość, że w dniu 01.06.2020 r. zmarł założyciel i długoletni prezes ZGO-WCR Mariusz Małynicz – poinformował Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie.

Mariusz Małynicz był pierwszym prezesem ZGO Jarocin. Funkcję tę pełnił od powstania spółki w 2003 r. Prezesem ZGO był przez 14 lat. W 2017 r. zastąpił go Witosław Gibasiewicz.

W latach 2014 – 2018 Mariusz Małynicz był także radnym powiatu jarocińskiego. Obie funkcje sprawował mimo długiej i ciężkiej choroby.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Inny artykuł! CZy to ta sama osoba?
    Były burmistrz Jarocina, wiceprezydent Ostrowa Wlkp. i były prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami z prokuratorskimi zarzutami. Pierwszy został oskarżony o nakłanianie prezesa zakładu gospodarki odpadami do zatrudnienia dwóch osób, drugi m. in. o działania na szkodę interesu publicznego, a trzeci o malwersacje finansowe.

    Do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynął akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, w tym byłemu burmistrzowi Jarocina Stanisławowi Martuzalskiemu, obecnie radnemu powiatowemu, jego ówczesnemu zastępcy a obecnie wiceprezydentowi Ostrowa Wlkp. Mikołajowi Kostce oraz byłemu prezesowi ZGO Jarocin Mariuszowi Z.

    Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. oskarżyła byłego burmistrza o wywieranie nacisku w celu zatrudnienia wskazanych przez niego osób. Jego zastępcy postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Natomiast zarzut malwersacji postawiono byłemu prezesowi ZGO w Jarocinie.

Skomentuj