Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Niebawem projekt pomocy dla osób dotkniętych ubóstwem energetycznym

Niebawem projekt pomocy dla osób dotkniętych ubóstwem energetycznym
PAP/dom
10.03.2021, o godz. 10:16
czas czytania: około 1 minuty
0

Do końca czerwca powinna pojawić się propozycja rozwiązań bezpośrednio wspierających gospodarstwa domowe, dotknięte ubóstwem energetycznym - oświadczył pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak przypomniał Naimski, ocenia się, że w Polsce ponad milion gospodarstw domowych płaci za energię – prąd i ciepło – więcej niż 10 proc. swojego dochodu, co w Europie jest definiowane jako stan ubóstwa energetycznego.

– W resorcie klimatu przygotowywane są rozwiązania, bezpośrednio wspierające dotkniętych ubóstwem – mówił Naimski, zaznaczając, że nie będą to rekompensaty za wzrost cen energii elektrycznej, ale system kierowany do dotkniętych problemem ubóstwa.

Pełnomocnik zaznaczył, że nie chce się „wgłębiać w strukturę tego pomysłu, ponieważ nie jest gotowy”, ale przypomniał, że propozycja ma być gotowa do końca czerwca i wtedy będzie poddana dyskusji.

Naimski ocenił, że ceny energii elektrycznej będą w Polsce rosły z powodu wzrostu kosztów emisji CO2. Przełom powinien nastąpić w okolicach roku 2030, kiedy w Polsce wyraźne będą już zmiany sposobu wytwarzania energii.

– Odchodzimy od węgla stopniowo, także stopniowo budując źródła odnawialne, a w dalszej perspektywie i elektrownie jądrowe – tłumaczył pełnomocnik.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024