Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Nielegalne odpady z Czech zatrzymane w Polsce

Nielegalne odpady z Czech zatrzymane w Polsce
04.03.2019, o godz. 14:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Patrol opolskiej inspekcji transportu drogowego zatrzymał w piątek ciężarówkę przewożącą przez Polskę odpady bez wymaganego zezwolenia. Pojazd trafił na parking strzeżony, a sprawą nielegalnego transportu zajmuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Pojazd należący do czeskiego przewoźnika został zatrzymany koło przejścia granicznego w Trzebini (powiat prudnicki). Ciężarówka wykonywała międzynarodowy transport odpadów komunalno-ściekowych.

W trakcie pobierania dokumentów od kierowcy inspektorzy ustalili, że przewoźnik nie posiada wymaganego zezwolenia na przewóz odpadów przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wobec czeskiej firmy transportowej toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tys. zł. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary.

Informacja o nielegalnym transporcie odpadów została przekazana przez ITD do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023