Patrol opolskiej inspekcji transportu drogowego zatrzymał w piątek ciężarówkę przewożącą przez Polskę odpady bez wymaganego zezwolenia. Pojazd trafił na parking strzeżony, a sprawą nielegalnego transportu zajmuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Pojazd należący do czeskiego przewoźnika został zatrzymany koło przejścia granicznego w Trzebini (powiat prudnicki). Ciężarówka wykonywała międzynarodowy transport odpadów komunalno-ściekowych.

W trakcie pobierania dokumentów od kierowcy inspektorzy ustalili, że przewoźnik nie posiada wymaganego zezwolenia na przewóz odpadów przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wobec czeskiej firmy transportowej toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tys. zł. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary.

Informacja o nielegalnym transporcie odpadów została przekazana przez ITD do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Czytaj więcej

Skomentuj