Prokuratura w Lipnie (Kujawsko-pomorskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielowi nielegalnego złomowiska w Suradowie, gdzie rozbierano autobusy w warunkach powodujących pożary – poinformował w poniedziałek w komunikacie Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

W komunikacie GIOŚ podkreślono, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury skierował Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Właścicielowi nielegalnego złomowiska w miejscowości Suradowo koło Lipna postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 183 par. 1 Kodeksu karnego w związku z art. 163 par. 1 pkt 1 i 3, dotyczące przetwarzania odpadów w warunkach zagrażających środowisku oraz sprowadzenia zdarzenia mającego postać pożaru i eksplozji.

W konsekwencji Prokuratura Rejonowa w Lipnie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

“Na nielegalnym złomowisku odpadów, gdzie prowadzony był demontaż autobusów, wielokrotnie dochodziło do pożarów. Po kontroli inspektorów Delegatury WIOŚ we Włocławku, przeprowadzonej pod koniec 2019 r. WIOŚ wstrzymał prowadzenie nielegalnej działalności, a na właściciela firmy nałożono karę pieniężną w wysokości 1 mln zł” – zaznaczono w komunikacie GIOŚ.

Czytaj więcej

Skomentuj