1 / 2

Funkcjonariusze lubuskiej KAS zatrzymali w Świecku na granicy polsko-niemieckiej transport ponad 19 ton nielegalnych odpadów – poinformowała rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej st. rachm. Justyna Pasieczyńska. Kierowca tłumaczył, że przyjechał do Polski tylko zatankować i wraca do Niemiec.

“Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z lubuskiej KAS skontrolowali ciężarówkę na byłym przejściu granicznym w Świecku. Zgodnie z dokumentami miała przewozić tworzywa sztuczne i gumę” – relacjonowała rzeczniczka szefa KAS.

St. rachm. Justyna Pasieczyńska przekazała, że w rzeczywistości były to kartony i aluminiowe puszki. “Kierowca nie miał pozwolenia na transport takich odpadów” – przekazała.”Wątpliwości wzbudziło także miejsce docelowe i sposób ich przetworzenia. Kierowca w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami zmieniał wersje, gdzie jedzie z towarem. Najpierw tłumaczył, że jedzie do Polski później, że przyjechał do Polski tylko zatankować i wraca do Niemiec” – podała.

Transport zatrzymany, kierowca z mandatem

“Kierowca nie przedstawił niezbędnych dokumentów przewozowych, dodatkowo transport nie był zarejestrowany w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu. Kierowca został ukarany mandatem 7,5 tys. złotych, a ciężarówka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy” – dodała rzeczniczka szefa KAS.

 

 


Polska przestała być “śmietniskiem Europy” . Oto podsumowanie roku działalności systemu SENT


 

Czytaj więcej

Skomentuj