1 / 5

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, na terenie firmy z Gdańska oraz z Gdyni ujawnili nielegalnie składowane odpady. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset ton substancji niewiadomego pochodzenia – poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Pod koniec września tego roku policjanci gdańskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji na terenie jednej z gdańskich firm ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt worków z nielegalnie składowanymi odpadami PET.

– Część z nich znajdowała się na naczepie ciągnika siodłowego i przygotowana była do wywozu. Z kolei na terenie jednej z hal magazynowych w Gdyni funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kolejne tony odpadów PET, oraz odpadów tekstylnych, które jak wynika ze wstępnych ustaleń, również były składowane niezgodnie z prawem – powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska

Sprawa ma charakter rozwojowy

W obu tych sprawach policjanci przesłuchali świadków oraz wykonali oględziny wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz biegłym sądowym z zakresu ochrony środowiska – czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policjanci wyjaśniają okoliczności całej sprawy, która ma charakter rozwojowy. Zgodnie z kodeksem karnym za składowanie oraz transport odpadów w sposób zagrażający życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj więcej

Skomentuj