1 / 4

Tira z nieposegregowanymi odpadami pochodzącymi z Wielkiej Brytanii namierzyli inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu.

Do zatrzymania doszło w Żodyniu pod Wolsztynem (woj. wielkopolskie). Do kontroli zatrzymano tira, który należał do przewoźnika z Poznania. Zapisy w dokumentacji wskazywały na przewóz posegregowanych odpadów do recyklingu.

Okazało się jednak, że pojazd nie poruszał się po zatwierdzonej trasie i nie zmierzał do punku odzysku odpadów. Kontrola ładunku ujawniła, że przewożone odpady nie były deklarowanymi tworzywami sztucznymi i gumą przeznaczonymi do recyklingu, a niedopuszczonymi do przemieszczania zmieszanymi odpadami komunalnymi w ilości około 15 ton.

Szybko ustalono, że odpady zostały do Polski nielegalnie przywiezione z Wielkiej Brytami. O stwierdzonej nieprawidłowości poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) oraz policję. Podjęto też decyzję o usunięciu pojazdu na parking strzeżony do czasu zakończenia postępowania wszczętego przez GIOŚ. WITD wszczęło również odrębne postępowanie wobec przewoźnika.

Źródło: WITD Poznań

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj