Nielegalny transport odpadów zatrzymany w Wielkopolsce

Nielegalny transport odpadów zatrzymany w Wielkopolsce
jwo
01.06.2017, o godz. 11:34
czas czytania: około 1 minuty
1

Tira z nieposegregowanymi odpadami pochodzącymi z Wielkiej Brytanii namierzyli inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Do zatrzymania doszło w Żodyniu pod Wolsztynem (woj. wielkopolskie). Do kontroli zatrzymano tira, który należał do przewoźnika z Poznania. Zapisy w dokumentacji wskazywały na przewóz posegregowanych odpadów do recyklingu.

Okazało się jednak, że pojazd nie poruszał się po zatwierdzonej trasie i nie zmierzał do punku odzysku odpadów. Kontrola ładunku ujawniła, że przewożone odpady nie były deklarowanymi tworzywami sztucznymi i gumą przeznaczonymi do recyklingu, a niedopuszczonymi do przemieszczania zmieszanymi odpadami komunalnymi w ilości około 15 ton.

Szybko ustalono, że odpady zostały do Polski nielegalnie przywiezione z Wielkiej Brytami. O stwierdzonej nieprawidłowości poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) oraz policję. Podjęto też decyzję o usunięciu pojazdu na parking strzeżony do czasu zakończenia postępowania wszczętego przez GIOŚ. WITD wszczęło również odrębne postępowanie wobec przewoźnika.

Źródło: WITD Poznań

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (1)


John

Komentarz #5096 dodany 2017-06-01 15:00:19

Jaki to sens nielegalnie wieźć 15 ton z UK?

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024