Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Nietypowa śmieciarka rusza w kurs po Polsce

Nietypowa śmieciarka rusza w kurs po Polsce
dom
06.09.2019, o godz. 8:59
czas czytania: około 1 minuty
0

Po warszawskich ulicach jeździła nietypowa śmieciarka. W jej wnętrzu nie znajdowały się nie odpady, ale multimedialna wystawa pokazująca, że są one wartościowymi surowcami wtórnymi. „Miecia”, bo tak nazywa się pojazd, to element kampanii „Działaj z imPETem!” prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Od teraz odpowiedzi na te pytania szukać można m.in. w mobilnej strefie edukacyjnej zaaranżowanej w śmieciarce.

We wnętrzu „Mieci” przygotowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze pojazdu zjeżdżalnia, a także gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Na wejściu zawieszona jest natomiast zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki do pełnego recyklingu.

“Miecia” pojawi się w wybranych miejscach w Polsce. Jeszcze w tym roku spotkać ją będzie można m.in. w Tychach, Łęczycy, Warszawie czy Bielsku-Białej. Informacje na ten temat dostępne są tutaj.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024