1 / 3

Po warszawskich ulicach jeździła nietypowa śmieciarka. W jej wnętrzu nie znajdowały się nie odpady, ale multimedialna wystawa pokazująca, że są one wartościowymi surowcami wtórnymi. „Miecia”, bo tak nazywa się pojazd, to element kampanii „Działaj z imPETem!” prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań.

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Od teraz odpowiedzi na te pytania szukać można m.in. w mobilnej strefie edukacyjnej zaaranżowanej w śmieciarce.

We wnętrzu „Mieci” przygotowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze pojazdu zjeżdżalnia, a także gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Na wejściu zawieszona jest natomiast zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki do pełnego recyklingu.

“Miecia” pojawi się w wybranych miejscach w Polsce. Jeszcze w tym roku spotkać ją będzie można m.in. w Tychach, Łęczycy, Warszawie czy Bielsku-Białej. Informacje na ten temat dostępne są tutaj.

Czytaj więcej

Skomentuj