1 / 4

Miłośnicy zieleni, a także gry w golfa, powinni niebawem przymierzyć nowe buty firmy Nike. Air Max 1 „Grass Sneaker” wyglądają bowiem jak zrobione z trawy. Firma przygotowała je z okazji rozpoczynającego się sezonu golfowego PGA 2018-19.

Słynne Air Maxy 1, zaprojektowane w 1987 r. przez Amerykanina Tinker Linna Hatfielda, przechodziły już wiele metamorfoz. Często stawały się też bazą zupełnie zakręconych pomysłów, żeby wspomnieć tylko trampki na wysokim koturnie czy tenisówki wykonane z piłek golfowych i lotek do badmintona. Tym razem za buty wzięli się sami projektanci z Nike i stworzyli „trawiaste” Air Maxy.

Zastosowane w górnej części buta zielone tworzywo do złudzenia przypomina murawę na polu golfowym. Brązowa podeszwa wykonana jest z gumy i odpowiednio dostosowana do wymogów gry w golfa. Między tymi warstwami umieszczono słynną powietrzną poduszkę, służącą jako amortyzująca wstrząsy gumowa podeszwa środkowa.

Data premiery nowych tenisówek nie jest jeszcze znana, wiemy za to że będą kosztować ok. 140 dolarów. Zastanawiające jest natomiast, czy rzeczywiście ujrzymy w nich zawodowych graczy w golfa, czy też jest to zwykły chwyt reklamowy i kolejny współczesny gadżet.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj