W jaki sposób  wytwarzana jest energia z wiatru, wody oraz słońca? Jak wygląda liść paproci pod mikroskopem? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać już w najbliższy weekend w Nobel Tower w Poznaniu, gdzie odbędzie się Noc Ekologów oraz Ekoporanek.

Noc Ekologów

Noc Ekologów odbędzie się 8 maja. Wydarzenie skierowane jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, które już od godz. 19 będą mogły wziąć udział w interesujących zajęciach. Będą one realizowane w dwóch blokach: „Świat widziany z bliska” oraz „Kilowaty zabawy”. W pierwszym z nich będzie okazja by zajrzeć do “wnętrza” roślin i zwierząt i zobaczyć, jak wygląda pod mikroskopem igła sosny, łodyga fasoli czy też aparat gębowy motyla. Z kolei w ramach zajęć „Kilowaty zabawy” dzieci będą miały okazję przekonać się, że produkcja energii z odnawialnych źródeł wcale nie jest trudna, a co bardzo istotne – sprawia dużo radości.

Ekoporanek

Następnego dnia (9 maja) do Nobel Tower zapraszamy młodsze dzieci – w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (godz. 9-12). Będą one miały okazję wziąć w interesujących zajęciach dotyczących energii, wypróbować tor wyścigowy na dynamo, zbudować wiatrak czy małą elektrownię słoneczną. W zajęciach weźmie też udział Komisarz Dymski, który poprowadzi lekcję o czystym powietrzu i wytłumaczy najmłodszym, dlaczego i jak powinno się segregować odpady.

Kontakt

Wszystkie osoby chętne do udziału w zajęciach prosimy o przesłanie deklaracji udziału do pani Ewy Michalskiej: emichalska@nobeltower.pl

Za organizację zajęć: „Kilowaty zabawy”, „Świat widziany z bliska”, „Kraina energii” oraz „Dymski to mój kumpel” odpowiada zespół Działu Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Adres:
NOBEL TOWER
ul. Dąbrowskiego 77 A
Poznań

noc_ekologow

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj