Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu wraz z zaproszonymi partnerami postanowił przyłączyć się do akcji pod hasłem „Bądź EKO-nowoczesny. Noś EKO-torbę”.

Przy użyciu profesjonalnych farb do tkanin emeryci z miejscowych Domów Dziennego Pobytu wykonują logo na bawełnianych torbach otrzymanych z Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Miasta oraz Starostwa w Kędzierzynie-Koźlu. Na drugiej stronie toreb umieszczone są dane partnerów uczestniczących w akcji.

– W projekcie uczestniczy również hipermarket Carrefour oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, który pokrył koszty zakupu farb. Ponadto projekt wsparła kędzierzyńsko-kozielska firma „GrafDruk” – mówi dyrektor MOPS w Kędzierzynie-Koźlu, Teresa Koczubik, która ma nadzieję, że akcja rozbudzi w mieszkańcach zachowania proekologiczne.

Jednym z elementów tego przedsięwzięcia jest zachęcanie do korzystania z toreb wielokrotnego użytku, dzięki czemu można zapobiegać tworzeniu się nadmiernej ilości odpadów. Celem kampanii jest kształtowanie nawyków i popularyzacja takich zachowań, które minimalizują negatywne oddziaływanie na środowisko.

Ekologiczne torby już od przyszłego tygodnia będą bezpłatnie rozprowadzane przez podopiecznych DDP. Trafią też do niektórych gmin ościennych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a także do hipermarketu Carrefour oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

źródło: kedzierzynkozle.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj