Remondis planuje postawić w Opolu halę, w której będzie segregować śmieci. Na sam budynek oraz nową linię do sortowania odpadów firma zamierza wydać 6 mln złotych – informuje „Gazeta Opolska”.

Inwestycja ma być sfinalizowana do końca przyszłego roku. Remondis już dziś segreguje odpady, ale robi to w małej hali mającej zaledwie 300 metrów kwadratowych. – Nowy obiekt ma mieć aż dwa i pół tysiąca metrów powierzchni – powiedział "Gazecie Opolskiej" Wiesław Derkacz, dyrektor spółki Remondis.

Liczba śmieci podlegających segregacji wzrasta z roku na rok, nawet o 20-30 proc. Do Remondisa odpady trafiają w workach (te pochodzą głównie od mieszkańców dzielnic domków jednorodzinne), albo są segregowane już na etapie wyrzucania ich przez mieszkańców do koszy. Taka możliwość istnieje na dużych osiedlach, gdzie postawiane są kolorowe kontenery bądź kubły.

Segregowany jest papier na biały, gazety czy kartony. Butelki PET są dzielone na cztery kolory. Oddzielnie sortowane są folie, puszki aluminiowe i szklane opakowania. Po sortowaniu surowce trafiają do producentów, gdzie są przetwarzane.

źródło: Gazeta Opolska


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj