Spółka Sądeckie Wodociągi podpisała umowę na realizację nowej inwestycji w Przysietnicy i Barcicach. Powstanie tam 20 kilometrów sieci wodociągowej i 15 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 13,5 mln zł.

– Z nowej inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnej skorzysta prawie półtora tysiąca osób – informuje Janusz Adamek, prezes spółki Sądeckie Wodociągi, który w imieniu przedsiębiorstwa podpisał umowę z Eugeniuszem Wojakiem, właścicielem firmy Wolimex. – Prace mają ruszyć na początku października.

Zadanie będzie realizowane w miejscowościach Przysietnica oraz Barcice. Zostanie tam wybudowanych 15 kilometrów sieci kanalizacyjnej i 20 kilometrów sieci wodociągowej wraz ze zbiornikiem wyrównawczym. Umowa opiewa na 13 mln 493 tys. 414 zł netto.

Prace mają ruszyć na początku października. Przewidywany termin ich zakończenia to połowa 2015 roku. Projekt pn. „Rozbudowa wodociągów i kanalizacji w Gminie Nowy Sącz i Stary Sącz” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj