W Nadleśnictwie Browsk w Puszczy Białowieskiej powstała nowa ścieżka edukacyjna. Zwyczaje orlika krzykliwego poznamy tam z kolorowego komiksu zamieszczonego na tablicach wzdłuż trasy.

Na miłośników przyrody i orlika krzykliwego czeka 10 tablic, które informują o życiu i zwyczajach orlika. Nie są to standardowe tablice, ponieważ przedstawiają temat w formie komiksu. Obrazki są kolorowe i atrakcyjnie, a opisy – dowcipne i przyjazne. Dzięki takim innowacyjnym tablicom edukacyjnym wiedza jest łatwiej przyswajalna.

Trasę można przejść pieszo lub przejechać rowerem. Długość ścieżki wynosi ok. 2 km, czas przejścia – 1-1,5 godziny.

Ścieżka powstała z inicjatywy leśników Nadleśnictwa Browsk. Zrealizowana została w ramach projektu „Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE+ Przyroda oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szatę graficzną tablic opracował Tomasz Samojlik, który zajmuje się między innymi popularyzacją wiedzy o historii Puszczy Białowieskiej a wśród dzieci i młodzieży znany jest jako autor opowieści o przygodach żubra „Pompika”.

źródło: lasy.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj