1 / 3

Warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta posadził nowe drzewa przy stawie i na osi głównej Ogrodu Saskiego. A to dopiero początek akcji sadzenia drzew.

Dwie wierzby przy stawie i kasztanowiec stanęły w osi głównej Ogrodu Saskiego. To jedne spośród pierwszych drzew posadzonych w tym roku na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. Pod koniec marca 29 dorodnych lip stanęło w Al. Ujazdowskich. Najwięcej drzew w Warszawie przybędzie jednak jesienią – Zarząd Oczyszczania Miasta zapowiada, że w mieście pojawi się wtedy ponad 1000 roślin.

Z kolei od strony Fontanny Wielkiej zostały posadzone dwie okazałe wierzby płaczące. Są to wysokie drzewa, z koroną ukształtowaną na wysokości ok. 2 m oraz obwodzie pnia 16-18 cm. Na osi głównej od strony ul. Marszałkowskiej posadzony został dorodny kasztanowiec. Jego pień ma grubość 30 cm. Młode drzewa będą systematycznie pielęgnowane, nawożone i podlewane.

Nowe drzewa w Ogrodzie Saskim to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w tym roku. Warto przypomnieć, że warszawski ZOM niedawno posadził drzewa także na Trakcie Królewskim.

[poll id=”10″]

Czytaj więcej

Skomentuj