Autobus miejski o zerowej emisji z technologią ogniw paliwowych, hybrydowy silnik do holownika portowego oraz hybrydowa wywrotka wielkogabarytowa to nowe maszyny hybrydowe przedstawione przez firmę GE.

Prace nad zaprezentowanymi produktami i technologiami prowadzone były w GE Global Research – sieci laboratoriów badawczych GE działających w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach i Niemczech.
 
„Czy to transport wodny, kolejowy, miejski czy autostradowy, praktycznie w każdej części tego sektora można zastosować rozwiązania hybrydowe” – powiedział Tim Richter, główny inżynier ds. systemów hybrydowych, GE Global Research. „Osiągnięcia GE w dziedzinie dużych maszyn hybrydowych będzie można przenieść do segmentu samochodów osobowych, co może mieć gigantyczny wpływ na rynek motoryzacyjny.”
 
Wszystkie te technologie stanowią część inicjatywy GE – ecomagination oznaczającą zobowiązanie firmy do tworzenia nowych, przyjaznych dla środowiska technologii i produktów, które rozwiązują nasze największe problemy ekologiczne. Systemy GE zgodne z ecomagination, zmniejszające zużycie paliwa i już dostępne na rynku, obejmują:
• silniki lotnicze GEnx, wyróżniające się niskim zużyciem paliwa, niższą emisją zanieczyszczeń i hałasu, a także wyższą mocą, dłuższym zasięgiem i niższymi kosztami eksploatacji
• lokomotywy GE z rodziny Evolution®, dające w stosunku do poprzedników nawet 5-procentową oszczędność paliwa i 40-procentową redukcję emisji zanieczyszczeń.
• nowe oprogramowanie GE Trip Optimizer, które pozwala uzyskać nawet 10-procentową oszczędność paliwa. Trip Optimizer oblicza optymalny profil prędkości dla całej trasy, minimalizując zużycie paliwa i jednocześnie utrzymując obowiązujące rozkłady.
 

źródło: www.ge.com

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj