Do końca września w Krakowie ma powstać ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Mirowskiej. Krakowski Zarząd Komunalny rozpisał przetarg na to zadanie.

Dobra informacja dla rowerzystów. Krakowski Zarząd Komunalny planuje wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Mirowskiej. „To element trasy, która w przyszłości połączy Most Zwierzyniecki ze stopniem wodnym Kościuszko” – wyjaśnia Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy KZK. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, nowa ścieżka powstanie do końca września tego roku. Obecnie trwa przetarg na wykonawcę. Termin składania ofert mija 26 czerwca.

To nie koniec dobrych wieści dla miłośników dwóch kółek. W tegorocznym budżecie miasta na budowę ścieżek rowerowych zarezerwowano rekordową kwotę 2 milionów złotych. Dodatkowo 700 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na rowerowe inwestycje w Dzielnicy XVI. To efekt realizacji przyjętej w lipcu 2007 roku Polityki Transportowej w Krakowie na lata 2007–2015, która dla ruchu rowerowego rezerwuje ważną rolę w całym systemie nowoczesnego transportu miejskiego. Obecnie trwa pozyskiwanie decyzji administracyjnych i dokumentacji projektowych dla ścieżek przy ulicach Meissnera, Tynieckiej i Widłakowej. Opracowywane są koncepcje dla czterech tras rowerowych na linii północ-południe oraz wschód-zachód.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj