(20.08.2007) Nowoczesne, samoobsługowe toalety mogą pojawić się pod koniec października w gorzowskim parku Róż i parku Górczyńskim, a jeżeli zgodzą się miejscowi radni, także na nadwarciańskim bulwarze.

Zniknąć ma wówczas zaniedbany szalet przy parku Róż. Magistrat porozumiał się z firmą Skanska, która stawia przy parku nowy gmach wojewódzkiej biblioteki. Skanska na swój koszt rozbierze szalet, a miasto postawi w tym miejscu pomnik romskiej poetki Papuszy.

Nowa toaleta pojawi się po drugiej stronie parku, od strony ul. Wybickiego. Wolno stojące, jednoosobowe toalety podłączone zostaną do kanalizacji. Toaleta będzie oświetlona, a zimą dodatkowo ogrzewana.

O pieniądzach na nowoczesne toalety zadecydują pod koniec sierpnia radni. Na razie urzędnicy zaproponowali postawienie trzech kabin, po 50 tys. zł każda: w parku Róż, Górczyńskim i na nadwarciańskim bulwarze.

Jeżeli miastu uda się bez opóźnień ogłosić i rozstrzygnąć przetarg, z nowych toalet skorzystać będzie można już pod koniec października.źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj