(20.08.2007) Nowoczesne, samoobsługowe toalety mogą pojawić się pod koniec października w gorzowskim parku Róż i parku Górczyńskim, a jeżeli zgodzą się miejscowi radni, także na nadwarciańskim bulwarze.

Zniknąć ma wówczas zaniedbany szalet przy parku Róż. Magistrat porozumiał się z firmą Skanska, która stawia przy parku nowy gmach wojewódzkiej biblioteki. Skanska na swój koszt rozbierze szalet, a miasto postawi w tym miejscu pomnik romskiej poetki Papuszy.

Eko lokator Toruń

Nowa toaleta pojawi się po drugiej stronie parku, od strony ul. Wybickiego. Wolno stojące, jednoosobowe toalety podłączone zostaną do kanalizacji. Toaleta będzie oświetlona, a zimą dodatkowo ogrzewana.

O pieniądzach na nowoczesne toalety zadecydują pod koniec sierpnia radni. Na razie urzędnicy zaproponowali postawienie trzech kabin, po 50 tys. zł każda: w parku Róż, Górczyńskim i na nadwarciańskim bulwarze.

Jeżeli miastu uda się bez opóźnień ogłosić i rozstrzygnąć przetarg, z nowych toalet skorzystać będzie można już pod koniec października.źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj