150 turbin o łącznej mocy 375 MW zostanie zainstalowanych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Good Energies, wiodący inwestor w zakresie energetyki odnawialnej, współpracujący z Continental Wind Partners, jednym z największych deweloperów energetyki wiatrowej w Polsce, Rumunii i innych państwach Europy Środkowo-wschodniej, złożyli zamówienie na najnowsze turbiny GE Energy 2.5xl o łącznej mocy 375 MW. Dostawy w ramach kontraktu o wartości ponad 400 mln Euro rozpoczną się wiosną 2009 roku.

150 maszyn GE 2.5MW zostanie dostarczonych do spółek celowych z portfela Good Energies oraz Continental Wind z przeznaczeniem na projekty przygotowywane w Polsce i Rumunii.

Good Energies i Continental Wind Partners liczą, że po zainstalowaniu tych urządzeń wejdą do czołówki producentów energii odnawialnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zespół zarządzający projektami Good Energies w Londynie zbudował portfel projektów w niemal całej Europie, obejmujący inwestycje w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji, Polsce i Rumunii. Obecnie rozszerza działalność w przyłączoną do sieci przesyłowej energetykę słoneczną. Good Energies działa także na północnoamerykańskim rynku energii wiatrowej poprzez spółki w Kanadzie i USA. Łączna moc projektów energetycznych w portfelu Good Energies wynosi ok. 3000 MW.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj