Związek, którego celem numer jeden jest budowa wielkiego wysypiska w Marszowie, ma nowych szefów. W żarskim urzędzie miasta odbyła się druga część walnego zgromadzenia związku, które zostało przerwane w grudniu. Przewodniczącym i dyrektorem biura został wybrany były burmistrz Lubska Mariusz Iżyk.
– Zmiany są, bo skończyła się kadencja dotychczasowych władz – wyjaśnia Jacek Niezgodzki, dotychczasowy przewodniczący. – Ponadto Marek Cieślak, który został wybrany na starostę żarskiego, musiał zrezygnować z funkcji dyrektora biura.
W tej kadencji funkcje przewodniczącego i dyrektora biura znów będzie pełniła jedna osoba. – Zwróciła nam na to uwagę Regionalna Izba Obrachunkowa – wyjaśnia były przewodniczący.
J. Niezgodzki został wybrany zastępcą szefa Łużyckiego Związku Gmin. Nowym przewodniczącym zgromadzenia jest natomiast Sławomir Kowal, burmistrz Żagania, do tej pory pełniący funkcję zastępcy. Prawą ręką Kowala będzie burmistrz Żar Roman Pogorzelec.
Do ŁZG należy 15 gmin z powiatu żarskiego i żagańskiego. Głównym jego zadaniem jest budowa zakładu utylizacji odpadów komunalnych w Marszowie.


Źródło: "Gazeta Lubuska" z  13 stycznia 2007r.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj