Krakowscy radni przygotowali projekt uchwały wprowadzającej nowe zasady utrzymania czystości w mieście – informuje „Gazeta Krakowska”. Według jego założeń, każda z osiemnastu dzielnic będzie samodzielnym centrum, a mieszkańcy i radni sami zadecydują, w które miejsce wyjadą śmieciarki i beczkowozy.

System, według którego sprzątane i czyszczone jest obecnie miasto, został opracowany w latach 90-tych. Zakłada on ciągłe utrzymanie czystości jedynie w rejonie pierwszej obwodnicy. Do godz. 9 rano codziennie sprzątane jest siedem mini-centrów miejskich, czyli rejony kluczowe dla Krakowa i gęsto zaludnione np. Kazimierz, Rynek Podgórski, plac Centralny w Nowej Hucie itd. Pozostałe obszary miasta są porządkowane niesystematycznie, na podstawie jednostkowych zleceń.

Przygotowana przez radnych z klubu PO uchwała wprowadza nowe zasady utrzymania czystości. Według jej założeń obszar całego miasta – wszystkie 18 dzielnic, nie tylko ścisłe zabytkowe centrum – byłby systematycznie sprzątany. Począwszy od 2008 roku w budżecie Krakowa rezerwowano by znaczne środki na utrzymanie czystości, a finanse na czystość miałyby sukcesywnie wzrastać.źródło: Gazeta Krakowska

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj