Szczecińska Straż Miejska ma nowy, drugi już fotoradar. Urządzenie jest bardziej skuteczne niż poprzednie. Fotoradar robi nie jedno, jak stare urządzenie, a dwa zdjęcia na sekundę. Ostrość ustawia się automatycznie na 3 pasy ruchu jednocześnie. Zrobione zdjęcie jest o wiele bardziej wyraźne i dokładne niż do tej pory.

Urządzenie może pracować w specjalnym kontenerze, na trójnogu, lub na maszcie. Istnieje też możliwość pomiaru statycznego z tylnej części samochodu przy otwartej lub zamkniętej klapie – urządzenia nie trzeba wyjmować z auta.

Fotoradar jest wyposażony w sieć bezprzewodową do zdalnego sterowania i podglądu zdarzeń na drodze, jej zasięg to wynosi do 200 m – dlatego radiowóz Straży Miejskiej nie musi stać w pobliżu.

Straż Miejska w Szczecinie pierwszy fotoradar posiada od kwietnia 2004 r., do końca 2007 roku wykonano nim łącznie 36 857 zdjęć, z czego 13 638 odrzucona ze względu na nieczytelność.

Nowe urządzenie wykonuje 2 zdjęcia na sekundę ( poprzedni 1/sek), liczy wszystkie przejeżdżające pojazdy (pomiar natężenia ruchu), osobno zaś te, które przekroczyły dozwoloną prędkość. Zamontowany filtr dodatkowo wyostrza wyrazistość zdjęcia, tak iż widać dokładnie twarz kierowcy (jakość jak zdjęcie z dowodu czy paszportu).

Na dysku twardym urządzenie może zapisać 30 tys. zdjęć. Wraz z zakupem fotoradaru wzrośnie też liczba masztów w mieście z 5 do 15. Urządzenie wraz z osprzętem kosztowało ok.266 tys. zł.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj