Nowy kombajn w MZGOK w Koninie

Nowy kombajn w MZGOK w Koninie
25.03.2011, o godz. 14:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Ma prawie 5,5 metra szerokości i prawie cztery wysokości. Kabina operatora jest wyciszona, klimatyzowana i potrafi unieść się ponad konstrukcję. W ciągu godziny potrafi przerobić 3500 metrów sześc. bioodpadów, które trafiają na pryzmy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Tak najkrócej można scharakteryzować nowy nabytek Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Jest to specjalistyczny kombajn Topturn X53 do przerabiania bioodpadów w pryzmy kompostowe.

– Od niedawna zmieniliśmy technologię kompostowania bioodpadów – mówi Jan Skalski, dyrektor MZGOK w Koninie. – Jest ona szybsza i bardziej wydajna. Ten sam cel, czyli kompost znakomicie nadający się zarówno na uzupełnienia humusu jak i położenie go w nowych miejscach, osiągamy bardziej nowoczesną metodą. Do tej pory kompost z bioodpadów, odbieranych w specjalnych pojemnikach od mieszkańców Konina (tzw. brązowych pojemników), układany był w pryzmy pod folią i tłoczono do nich powietrze. Proces uzdatniania kompostu trwał kilka miesięcy. Dziś wystarczy kilka tygodni.

źródło: konin.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026