Ministrem środowiska zostanie prof. Maciej Nowicki – zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej desygnowany na premiera lider PO Donald Tusk.

Nie jest to jego debiut Macieja Nowickiego w tej roli – szefował on resortowi środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Od 1992 roku Nowicki pełni funkcję prezesa zarządu Fundacji EkoFundusz, zarządzającej środkami pochodzącymi z tzw. ekokonwersji długu, czyli z zamiany części zagranicznego długu Polski na wspieranie przedsięwzięć w dziedzinie ochrony środowiska.

Maciej Nowicki ma 66 lat. Ukończył Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. Na Politechnice doktoryzował się i uzyskał habilitację. W 1992 roku otrzymał tytuł profesora.

Jest laureatem wielu odznaczeń, nagród i tytułów, m.in. pierwszym laureatem Nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska (2002 r.), ustanowionej z inicjatywy Wojciecha Dutki, założyciela i redaktora naczelnego „Przeglądu Komunalnego”. W 2004 r. został uhonorowany tytułem Promotora Energetyki Odnawialnej miesięcznika „Czysta Energia”.


Rok 2004. Prof. Maciej Nowicki odbiera z rąk Urszuli Wojciechowskiej,
redaktor naczelnej "Czystej Energii", Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj