Toruńskie Wodociągi mają nowego prezesa. Od 30 czerwca br. został nim Władysław Majewski, ekonomista, wieloletni dziennikarz i prezes toruńskich „Nowości”. Zastąpił na stanowisku szefa wodnej spółki Jana Trawińskiego.

29 czerwca 2006 r. upłynęła 5-letnia kadencja Zarządu Spółki Toruńskie Wodociągi. W związku z tym w maju br. Rada Nadzorcza firmy ogłosiła nabór ofert na stanowisko prezesa zarządu. Złożono 3 oferty – oprócz Władysława Majewskiego o stanowisko szefa Toruńskich Wodociągów ubiegali się dotychczasowy prezes Jan Trawiński oraz Krzysztof Czajkowski, związany z samorządem w Gniewkowie i Rypinie.

29 czerwca br., po Walnym Zgromadzeniu Wspólników, decyzją Rady Nadzorczej i przy poparciu prezydenta Torunia, nowym prezesem Toruńskich Wodociągów został Władysław Majewski. Pozostały skład osobowy zarządu spółki się nie zmienił. Na 5-letnią kadencję zostali powołani: na stanowisko Zastępcy Prezesa ds. Eksploatacji – Bogusław Polcyn, a na stanowisko zastępcy prezesa ds. techniczno-inwestycyjnych – Ewelina Ruczkowska. Ustępujący Zarząd Spółki otrzymał od Walnego Zgromadzenia Wspólników absolutorium za działalność Spółki w 2005 r.

Władysław Majewski ma 48 lat, urodził się w Chełmży. W 1980 r. ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na UMK, z którym związał się przez następne pięć lat jako pracownik naukowy. Od 1986 r. pracował w toruńskich „Nowościach”, najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką ekonomiczną, a od 1997 r. prezes Spółdzielni Dziennikarsko-Wydawniczej „Oficyna Toruńska”. Po rozwiązaniu spółdzielni i sprzedaży tytułu wydawcy niemieckiemu zasiadał w zarządzie spółki. Żonaty. Pasjonuje go motoryzacja, sport i muzyka rockowa.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj