Zakład Utylizacyjny w Gdańsku – jedna z największych w kraju spółek zajmujących się unieszkodliwianiem odpadów – ma nowego prezesa. Został nim prawnik Marek Machnikowski – informuje “Dziennik Bałtycki”.

Dariusz Sylwestrzak, poprzedni szef zarządu przedsiębiorstwa, zajmuje w firmie stanowisko dyrektora. Pracuje nad projektem modernizacji i rozbudowy zakładu.

– Prezes Marek Machnikowski jest z wykształcenia radcą prawnym, specjalistą prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego. Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku – informuje Michał Piotrowski z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Gdańska. Jako prawnik ma również szeroką praktykę w zagadnieniach dotyczących prawa gospodarczego. Był wykładowcą w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Posiada również doświadczenie korporacyjne. Pracował w grupie Hestia, uczestniczył w obsłudze procesów inwestycyjnych, współpracował przy tworzeniu podmiotów gospodarczych na Litwie, w Czechach, na Słowacji, Cyprze i Malcie. To właśnie doświadczenie zagraniczne było jednym z czynników decydujących o jego wyborze na stanowisko prezesa.

źródło: Dziennik Bałtycki

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj