Prawie 12,3 mln zł wsparcia od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała firma Kronos-Polymer na budowę nowego zakładu recyklingu w Gniewie (Pomorskie).

Inwestycja Kronos-Polymer przewiduje budowę hali produkcyjnej, która zostanie wyposażona w maszyny i urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych, a także budynku biuro-socjalnego oraz hali magazynowej. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 21 mln zł.

„W zakładzie zostanie zainstalowana kompletna linia produkcyjna do przetwarzania surowców odpadowych z polietylenu i polipropylenu wraz z linią do oczyszczania wody technologicznej oraz linią granulującą. Przedsiębiorca wdroży także nowatorską technologię produkcji granulatów, opracowaną w projekcie B+R z dwiema polskimi uczelniami. Realizacji projektu sprzyja legislacja unijna, promująca wykorzystanie surowca wtórnego z tworzyw sztucznych w myśl dyrektywy o Gospodarce Obiegu Zamkniętego” – wyjaśnia Monika Fabich z PSSE.

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji firma otrzymała na budowę fabryki w Gniewie niespełna 12,3 mln zł pomocy publicznej.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku 31 decyzji o wsparciu. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych przekroczyła miliard złotych. Projekty pozwoliły na utworzenie 253 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie ponad 3,6 tys. stanowisk.

PSSE z siedzibą w Gdańsku jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. PSSE działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego.

Czytaj więcej

Skomentuj