Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi przygotowuje dla mieszkańców miasta mnóstwo atrakcji związanych z obchodami Dnia Wody. Zobacz, jakie niespodzianki dla swoich gości szykuje ZWiK w Łodzi!

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, mając na uwadze specyfikę Światowego Dnia Wody w tym roku, postanowił zaprezentować mieszkańcom umiejętności pracowników ZWiK i używany przez nich specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji: roboty, które naprawiają kanały oraz kamery, które przeglądają sieć kanalizacyjną i studnie głębinowe.

Będzie też można „zajrzeć” do najgłębszej, blisko kilometrowej studni. To jedna z 50 studni głębinowych, z których czerpana jest woda dla Łodzi.
Zaprezentowane zostanie również, jak za pośrednictwem fal radiowych odczytywane są wodomierze.
Każdemu, kto przyniesie próbkę wody, pracownicy laboratorium ZWiK sprawdzą jej twardość. Mieszkańcy Łodzi będą też mogli poznać niezwykłych „pracowników” ZWiK – małże i ryby, które stoją na straży jakości łódzkiej wody, a także zapoznać się z archiwalnymi, nigdzie jeszcze niepublikowanymi zdjęciami dawnych łódzkich rzek.

Przygotowano również niespodziankę dla rowerzystów. Kolarze z klubu „Społem” będą udzielać porad przed rozpoczęciem nowego sezonu rowerowego.
W planach są też animacje dla dzieci, konkursy, pokazy baniek mydlanych i kurtyn wodnych. Na miejscu będzie można kupić gadżety z logo „Łódzka Woda Najlepsza”.

ZWiK w Łodzi zaprasza od 10.00. na Rynek Manufaktury w sobotę, 19 marca.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj