Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” kontynuując realizację zadań z zakresu ochrony środowiska, prowadzi po raz kolejny zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Na rok 2010 zostały zaplanowane trzy terminy objazdowej zbiórki odpadów niebezpiecznych (wydzielonych z odpadów domowych), najbliższe odbędą się w marcu. W ramach prowadzonej zbiórki, od mieszkańców i z placówek oświatowych odbierane będą następujące odpady: drobny sprzęt elektroniczny i elektryczny (nie większy niż telewizor), zużyte baterie i akumulatory, świetlówki, żarówki energooszczędne, termometry, odczynniki chemiczne, farby, lakiery, rozpuszczalniki, pojemniki ciśnieniowe (gaśnice, opakowania po silikonie), zużyte tonery, przepracowane oleje, smary, środki do konserwacji metali, przeterminowane lub tylko częściowo wykorzystane leki.

Objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych prowadzona będzie przy użyciu charakterystycznie oznaczonego i wyposażonego w specjalne pojemniki samochodu. Harmonogram postojów samochody dostępny jes na stronie www.gdynia.pl.

źródło: gdynia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj