„Czysta woda jest dziś na wagę złota, a jej piękno nie odbiega w niczym od tego najcenniejszego kruszcu. Utrwalmy, więc to piękno, póki jeszcze możemy!” – tak Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A z siedzibą w Katowicach zachęca do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Czysta woda! Zdrowe ciało!” Konkurs ma charakter otwarty i globalny, adresowany jest zarówno do profesjonalistów, amatorów, jak i do pasjonatów fotografii.

Organizatorzy pozostawiają dowolność interpretacji tematu, liczy się jednak artyzm i niekonwencjonalne potraktowanie modelu, którym jest WODA, a także człowiek tak bardzo od niej zależny. Konkurs ma na celu zgromadzenie zdjęć ukazujących piękno czystej wody, w każdym jej stanie skupienia i w każdym możliwym ujęciu.

Organizatorzy konkursu przewidują nagrodę finansowe za zajęcie trzech pierwszych miejsc. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 14 września 2007, na Rynku w Katowicach. Wyboru zdjęć dokona jury składające się z artystów, przedstawicieli GPW S.A oraz władz Katowic. Konkurs zakończy się Wielką Wystawą Fotografii na katowickim rynku oraz aukcją charytatywną zdjęć. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II. Wystawa potrwa do 21 września. Prace można przesyłać do 10 września.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie www.gpw.katowice.pl

źródło: www.gpw.katowice.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj