W Łodzi w czasie wakacji odnowione zostaną trzy place zabaw dla dzieci na Bałutach. Właśnie wykonano projekty zagospodarowania placów w parku Szarych Szeregów, w parku A. Struga oraz na zieleńcu w rejonie ulic Hipotecznej i Pojezierskiej.

Place zyskają nowe zabawki i ogrodzenie. Dodatkowo w czerwcu i lipcu trwać będzie wymiana piasku i budowa ogrodzeń wokół 24 przyblokowych piaskownic. Na wszystkie remonty Delegatura UMŁ Łódź Bałuty przeznaczy 380 tys. zł.

Maluchy ze śródmieścia będą się mogły bawić na zupełnie nowym placu zabaw, który powstanie przy ul. Włókienniczej 19. Jego budowa zakończy się pod koniec czerwca. Będzie kosztować 100 tys. Do końca wakacji nowy ogródek powstanie również w parku Sienkiewicza w miejscu starego placu od strony ul. Sienkiewicza. Ta inwestycja warta będzie 200 tys. zł. Trwa uzupełnianie i odnawianie furtek i ogrodzeń placów zabaw w parkach: Staszica, Matejki, Sienkiewicza oraz w pasażu Abramowskiego.

Nowy wygląd zyskają ogródki w parku Zdrowie. We wrześniu metalowe zabawki i ogrodzenie wokół piaskownicy pojawią się na placu od strony ul. Konstantynowskiej. Zdemontowane zostaną też stare drewniane urządzenia w ogródku jordanowskim przy lunaparku. Na ich miejsce pojawią się nowe zjeżdżalnie i drabinki. Na doposażanie placów i budowę ogrodzeń delegatura UMŁ na Polesiu ma tym roku 300 tys. zł.

Drewniana wieża i piaskownica zamontowane zostaną na placu zabaw w parku Źródliska. Wymienione i odnowione będą także sprzęty w innych widzewskich parkach. Ogrodzony plac zabaw z zabawkami dla maluchów pojawi się w parku R. Baden – Powella. W parku Widzewska Górka w tym roku ogrodzony zostanie plac zabaw z piaskownicą, ławkami i karuzelą tarczową dla najmłodszych dzieci. Nowy sprzęt znajdzie się też w części dla „starszaków”. Z myślą o nich zaplanowano również wymianę nawierzchni dwóch boisk sportowych oraz ich rozbudowę. W parkach: Podolskim i Zaruskiego zaplanowano natomiast wykonanie odwodnienia, ogrodzenia i nawierzchni amortyzujących pod zabawkami, stołem do ping-ponga i stolikami szachowymi.

Na nowo utworzonym placu przy ul. Podmiejskiej 16 i 16a mogą się już bawić dzieciaki z Górnej. Do dyspozycji mają tam m.in. dwie karuzele, sprężynową huśtawkę, zjeżdżalnię, drabinkę i piaskowe pole. Podobnie będzie już niedługo na placu przy ul. Gersona 3/5. Na realizacje czekają też projekty placów przy ulicach: Podhalańskiej i Przyszkole. Jeśli radni wyrażą zgodę kosztem 32 tys. zł wymieniony zostanie sprzęt na sześciu placach zabaw na osiedlach Chojny i Dąbrowa.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj