Kielce zapowiadają, że w związku z pandemią koronawirusa odpady zmieszane i bio będą odbierane tylko w nocy. Odbiór innych zostanie ograniczony lub wstrzymany do odwołania.

„W związku z nadzwyczajną, nagłą i niemożliwą do przewidzenia sytuacją, związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, a co za tym idzie ograniczeniami w stanie osobowym załogi wykonawcy, zaistniała konieczność podjęcia natychmiastowych działań mających na celu zapobieżenie, przeciwdziałanie i zwalczanie wirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19. w sposób pozwalający na nieprzerwane wykonywania usług przez wykonawcę” – czytamy w komunikacie UM Kielce, który zdecydował się na dokonanie zmian w obszarze gospodarowania odpadami komunalnymi w mieście.

Odbiór zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji odbywać się będzie łącznie oraz, w miarę możliwości, w sposób ciągły. Urząd zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby nie dochodziło do przepełniania pojemników, w których gromadzone są zmieszane odpady komunalne oraz odpady ulegające biodegradacji.

Zmieszane odpady komunalne i te ulegające biodegradacji realizowany będzie przez wykonawcę, czyli firmę Eneris, w godzinach od 20:00 do 6:00.

Opady komunalne nie trafią do sortowni? Klaster chce składowania lub spalania

Zmniejszy się częstotliwość odbioru pozostałych odpadów, czyli tych zbieranych w sposób selektywny, które odbierane będą „w miarę możliwości, w razie dysponowania wolnymi zasobami po stronie wykonawcy”. Urząd tłumaczy to priorytetowym traktowaniem odbioru zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji.

Do odwołania wstrzymany został odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon pochodzących od aut osobowych oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Nowo ustalone zasady obowiązują od środy, 18 marca, do trzeciego dnia następującego po ewentualnym odwołaniu przez Ministerstwo Zdrowia stanu epidemicznego.

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. A w moim mieście kierowniczka referatu zamiast odpowiedzieć na pisma dotyczące zbierania odpadów wystawia nam kary za oczyszczanie słupów ogłoszeniowych.

  2. W dup…e to już dawno nas mają urzędasy byle oni i ich rodziny mają się dobrze ale przykład mają z góry pozdrawiam ciężko orających w odpadach zawiedziony na tym kraju

    • Nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Można ukarać, za zakłócanie spokoju publicznego, ale to sa śpiewy hałasy….odbiór odpadów jest wyższą koniecznością…

  3. A na Podbeskidziu PSZOKI pracują pełną parą, ludzie walą drzwiami i bramami….a Wójtowie, Prezydentowie i Burmistrzowie mimo, że sami otoczeni kordonem sanitarnym (zamknięte urzędy przekształcone w twierdze, skrzynki przed drzwiami na pisma, itp.) maj w d…zdrowie pracowników (niewolników śmieciowych).

Skomentuj