W Olsztynie na początku grudnia powstanie dekoracja zdobiąca plac przed ratuszem. Do realizacji projektu potrzebne jest aż 15 000 zużytych płyt CD.

Co z nich powstanie? Na razie organizatorzy zbiórki – urzędnicy z Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa Urzędu Miasta Olsztyna – nie chcą uchylić rąbka tajemnicy.

– To na razie tajemnica, nie chcemy zdradzać się z naszym pomysłem, by wprowadzić element zaskoczenia – mówi Renata Domżalska z UM Olsztyn. – Zdradzę tylko, że jest to jest to działanie twórcze, z wykorzystaniem nowoczesnego, artystycznego designu. Chcemy w ten sposób promować recykling i nadawanie „drugiego życia”’ przedmiotom zużytym, a dodatkowo integrować mieszkańców i pokazać że wspólne możemy zrobić coś ciekawego.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Pilotażowa eko akcja jest projektem inspirowanym ideą MIASTA O!GRODU. Jeśli pomysł się przyjmie, zostanie wprowadzony jako dobra praktyka tworzenia co roku ciekawych ozdób miejskich. – Co ważne – dodają organizatorzy – chcemy przy tym współpracować z lokalnymi artystami. Dzięki temu uzyskamy nowe, ciekawe spojrzenie na przestrzeń miejską.

Płyty zbierane są do 20 listopada. Warto przynieść je już wcześniej, by jak zaznaczają organizatorzy zbiórki, wcześniej rozpocząć przygotowywanie tak dużej instalacji.

Lista miejsc, w których można zostawić zużyte płyty CD w Olsztynie:

 1. Urząd Miasta Olsztyna.
 2. CRS Ukiel.
 3. Baseny:
  – Aqasfera;
  – pływalnia przy ul. Lengowskiego;
  – pływalnia przy ul. Głowackiego.
 1. Filie Miejskiej Biblioteki
 2. Miejski Ośrodek Kultury, Kamienica Naujacka.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj