Podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta, radni dyskutowali nad problemem gospodarki śmieciowej w Olsztynie. – W czerwcu kończy się nam umowa z wysypiskiem w Mławie. Cały czas prowadzimy rozmowy z innymi spółkami, które od lipca będą przyjmować nasze śmieci – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Podczas spotkania komisji, Ryszard Szymański, prezes ZGOK przedstawił analizę finansową spółki, która wskazuje na poważne kłopoty finansowe. Głównym powodem takiej sytuacji jest znaczna podwyżka opłat pobieranych od miasta przez spółkę USKOM w Mławie, która obecnie przyjmuje olsztyńskie śmieci. Problemem okazał się też fakt, że w mieście produkuje się coraz mniej śmieci.

– Nie możemy dopuścić do upadku firmy, dlatego szukamy optymalnego rozwiązania – informuje prezydent. Prowadzone są rozmowy, negocjacje oraz konsultacje społeczne. Wczoraj Piotr Grzymowicz spotkał się także z przewodniczącymi rad olsztyńskich osiedli. Pod koniec tygodnia zaplanował spotkanie z prezesami spółdzielni mieszkaniowych. Prezydent zapowiedział, że na kwietniowej sesji Rady Miasta przedstawi propozycje w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. – Mamy miesiąc na rozwiązanie problemu. To bardzo mało czasu, ale wierzę, że uda nam się osiągnąć porozumienie – dodaje.

źródło: olsztyn.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj