Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Olsztyński Budżet Obywatelski. Niemal 100 projektów i 6,5 mln na realizację

Olsztyński Budżet Obywatelski. Niemal 100 projektów i 6,5 mln na realizację
20.09.2021, o godz. 9:15
czas czytania: około 2 minut
0

Około 6,5 miliona złotych to kwota zarezerwowana na wykonanie zadań IX odsłony OBO. I to właśnie od mieszkańców stolicy Warmii i Mazur zależy, jakie projekty zostaną zrealizowane w następnym roku. Dzisiaj rozpoczęło się trzytygodniowe głosowanie na projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Ogromnie cieszę się, że olsztynianie kolejny raz wykazali się inwencją – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi przygotowanymi i wybranymi do głosowania propozycjami oraz oddania głosu na te, w Państwa ocenie, najciekawsze.

96 projektów spełniło formalne wymagania

Spośród około 140 propozycji, jakie w tym roku zostały zgłoszone przez inicjatorów, ostatecznie na listę trafiło 96 pozycji. To projekty, które spełniły formalne wymagania. Zespół Opiniujący sprawdzał m.in. koszt, lokalizację czy zgodność projektu z dokumentami planistycznymi Olsztyna.

Po tej ocenie do głosowania, zostało wskazanych 96 projektów – 21 miejskich i 75 osiedlowych. Wśród nich są zarówno propozycje miękkie, np. zajęcia sportowe, wydarzenia kulturalne, jak i twarde, czyli zadania inwestycyjne.

– Zachęcamy do głosowania internetowego poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. – Inną możliwością jest tradycyjne głosowanie na kartach. Wskazujemy po trzy projekty miejskie oraz osiedlowe.

Projekty umieszczone przez głosujących na pierwszym miejscu dostaną trzy punkty, te z drugiego – po dwa, natomiast z trzeciego – po jednym. W głosowaniu zwyciężą te z najwyższą liczbą punktów.

Głosowanie elektronicznie rozpoczęło się o godzinie 00:01 20 września i zakończy się o 23:59 10 października. Na mapie Olsztyna sukcesywnie będą pojawiać się urny na papierowe karty do głosowania.

Zwycięskie projekty poznamy 25 października.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024