Zdaniem Mirosławy Masłowskiej, wiceprzewodnicząca sejmowej podkomisji nadzwyczajnej ds. rządowego projektu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nie maszans na jej szybkie uchwalenie – informuje serwis samorzad.pap.pl.

Choć jeszcze niedawno resort środowiska twierdził, że ustawa ma szansę wejść w życie już w styczniu 2011 r., to teraz w rozmowach z posłami pojawia sie termin czerwcowy.

– Pojawiła się np. propozycja ministerstwa gospodarki, aby przeprowadzić ponowne publiczne czytanie projektu w Sejmie, a przecież już odbyły się co najmniej dwa takie wysłuchania. O czym my mamy mówić? O tym, żeby znowu wygrał lobbing firm, który póki co zarabia ogromne pieniądze, a system jest w tragicznej sytuacji? – mówi Mirosława Masłowska cytowana przez serwis samorzad.pap.pl

Posłanka nie wierzy też, że uda się Polsce uniknąć unijnych sankcji za niewywiązanie się z zobowiązań w zakresie redukcji odpadów biodegradowalnych składowanych na wysypiskach.

Kolejne posiedzenie sejmowej podkomisji do spraw rządowego projektu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zaplanowano na 1 lutego br.

źródło: samorzad.pap.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj