Miejskie Wodociągi i Kanalizacji w Koszalinie uzyskały jedno z najważniejszych branżowych nagród budowlanych w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa – nagrodę II stopnia i tytuł Budowa Roku 2005 za „realizację Stacji Uzdatniania Wody w Mostowie”.

„Oskary budowlane” – bo tak jest określany konkurs współorganizowany przez Ministerstwo Budownictwa, Ministerstwo Transportu i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego – zostały wręczone przez Ministra Budownictwa Antoniego Jaszczaka 30 czerwca br. w Warszawie. – Nagroda oprócz znaczenia prestiżowego i promocyjnego jest również potwierdzeniem wysokiej jakości prac i technologii zastosowanych przy realizacji tej inwestycji. Stacja zapewnia bardzo dobrą wodę, której mogą pozazdrościć nam mieszkańcy wielu regionów kraju. Woda uzdatniana w Mostowie jest nie tylko smaczna, ale również najtańsza w kraju – podkreśla prezes MWiK, Janusz Łodziewski.

Stacja uzdatniania wody w Mostowie to największa inwestycja infrastrukturalna ostatnich lat w gospodarce komunalnej miasta Koszalina. Wybudowana przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację za ok. 20 mln złotych jest w stanie dostarczyć 30 tys m3 wody na dobę. Dzięki inwestycji woda jest uzdatniona, czyli zawiera ściśle określone normami europejskimi ilości związków żelaza i manganu, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu – wyjaśnia rzecznik prasowy MWiK, Robert Grabowski.


Wykonawcą generalnym wyróżnionej inwestycji jest Konsorcjum firm: Hydrobudowa 9 – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane z Poznania oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych INFRABUD z Koszalina.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj