Na ostrowskich Piaskach pojawiła się kolejna inwestycja zrealizowana przez Miejski Zakład Zieleni Ostrowie Wielkopolskim. To kolejne elementy ścieżki edukacyjno-ekologicznej.

Dzięki wsparciu finansowemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu rozbudowana została ścieżka edukacyjno-ekologiczna. Pojawiły się kolejne tablice przedstawiające faunę i florę występującą m.in. na terenie Piasków Szczygliczka.

– Nowością, która pojawiła się w ofercie ekologicznej oferowanej przez Miejski Zakład Zieleni, jest możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ekologii dzięki obracanym tablicom z 56 zdjęciami i opisami różnych zwierząt i roślin, które umieszczone zostały przy Restauracji Plażowa – mówi Wojciech Białas, prezes MZZ.

W chwili obecnej cała ścieżka edukacyjno ekologiczna to 22 tablice stałe oraz 7 tablic obracanych. Ośrodek dysponuje dwiema altanami w których można prowadzić eko lekcje na świeżym powietrzu, a po wcześniejszym umówieniu się spółka MZZ organizuje bezpłatnie seanse filmowe o tematyce ekologicznej dla grup zorganizowanych.

– Oferta nasza skierowana jest głównie do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na terenie kompleksu Piaski Szczygliczka wytyczono trasy spacerowe o różnej długości, które znalazły się na nowo powstałych tablicach informacyjnych, które pojawiły się na ośrodku, oprócz tras do nordic walking znaleźć na nich można informacje o wszystkich atrakcjach znajdujących się na ostrowskich piaskach – dodaje Białas.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj