Ostrowska przepompownia do zagospodarowania

Ostrowska przepompownia do zagospodarowania
22.07.2009, o godz. 8:09
czas czytania: około 2 minut
0

Luksusowy hotel z restauracją wraz z nowoczesnym centrum odnowy biologicznej to jeden z pomysłów nowych właścicieli zabytkowej przepompowni ścieków w Ostrowie na zagospodarowanie tego zabytku. Należący do miasta obiekt sprzedany został na przetargu w końcu czerwca 2009 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

To był już drugi przetarg na przepompownię. Wcześniej z zakupu zrezygnował koncern Mc Donald’s, który chciał w tym miejscu wybudować  restaurację..

W ciągu kilkunastu dni od przetargu nowy właściciel dopełnił formalności związanych z kupnem obiektu, w tym także finansowych. Mogliśmy więc podpisać akt notarialny i tym samym ostrowska przepompownia przeszła w ręce nowego właściciela. Szczerze wierzę, że fakt sprzedaży będzie oznaczać dla przepompowni nowe życie, a zyskają na tym zarówno wizerunek tej części miasta, jak i sami mieszkańcy – powiedział Stanisław Krakowski Zastępca Prezydenta Ostrowa.

Nabywcą zabytkowej przepompowni są: Małgorzata i Jerzy Trzęsala właściciele funkcjonującej w Ostrowie firmy Nobeso zajmującej się produkcją ogrodzeń i bram. Jak sami zapewniają ta inwestycja jest wyjątkowa, a jej prowadzenie postrzegają nie tylko w kategoriach biznesowych.

Mamy dwie koncepcje zagospodarowania przepompowni. Pierwsza to powstanie hotelu z restauracją, a na najniższym poziomie urządzenie spa i centrum odnowy biologicznej. Druga alternatywna wersja to powstanie przedszkola z rozszerzonymi programami nauczania języków obcych. O tym, która z tych wersji zostanie ostatecznie wybrana zadecydujemy do końca roku tak, by ewentualne prace budowlane mogły rozpocząć się od nowego roku – powiedział Jerzy Trzęsala. – Pewne jest jednak to, że bez względu na to, którą koncepcję będziemy realizować będzie ona zgodna z wystrojem, stylem industrialnym i wymogami konserwatorskimi. Nie ukrywam zresztą, że liczę na pomoc i wsparcie konserwatora w tym zakresie już na etapie przygotowywania projektów i później realizacji inwestycji.

Dobrej myśli jest także Prezydent Ostrowa, który przywołuje przykłady innych zabytkowych obiektów, którym po trafieniu w prywatne ręce przywrócono dawny blask. Tak było np. w przypadku secesyjnej kamienicy przy ul. Sienkiewicza, w której obecnie mieści się hotel Villa Royal.

Wielokrotnie mówiłem, że miasta nie stać na utrzymanie kolejnej placówki kultury. Remont i dostosowanie przepompowni do celów wystawienniczych, tak jak pierwotnie planowano, byłby to wydatek rzędu kilku milionów złotych. Później znaczne kwoty musielibyśmy wydatkować co roku na jego utrzymanie. W zamian do celów kulturalnych, dzięki pozyskanym środkom unijnym ,,odzyskujemy’’ przecież ostrowską synagog – powiedział Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa.

Źródło: Biuro Prasowe UM Ostrów Wlkp.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2025