Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Naftowego (EUROPIA) oraz Komisja Europejska reprezentowana przez Komisarza Energii Piebalgs’a rozpoczynają w 29 krajach kampanię zachęcającą konsumentów, aby “oszczędzali nie tylko paliwo” poprzez niewielkie zmiany w sposobie prowadzenia samochodów.

Czterdzieści europejskich firm naftowych łączy siły w kampanii konsumenckiej związanej z efektywnym wykorzystaniem paliw transportowych. Kampania opiera się na dziesięciu wskazówkach pomagających prowadzić samochód bardziej efektywnie, co w efekcie pomoże kierowcom zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.

"Utrzymuj samochód w dobrym stanie i regularnie sprawdzaj poziom oleju. Raz w miesiącu sprawdzaj ciśnienie w oponach. Podczas przyspieszania zmieniaj biegi najwcześniej, jak to możliwe. Staraj się przewidywać sytuację na drodze" – to niektóre ze wskazówek. Wszystkie można znaleźć wraz z przekonującymi informacjami na stronie www.savemorethanfuel.eu/poland.

Ponad 45,000 stacji benzynowych w 29 krajach Europy weźmie udział w kampanii “Oszczędzaj nie tylko paliwo”. Miliony ulotek dotyczących efektywności zużycia paliwa i odpowiedzialnego zachowania za kierownicą zostanie rozdanych konsumentom na stacjach benzynowych.

Kampania rozpoczęła się 27 maja jednocześnie w kilkunastu krajach Europy. Jej celem jest dotarcie do wielu milionów kierowców. W Polsce kampanię poprowadzi Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, która zrzesza 6 firm biorących udział w kampanii, posiadających łącznie 2600 stacji benzynowych, na których propagowane będą zasady efektywnej jazdy.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj