Przez stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska każdy z nas może zgłosić informację o porzuconych odpadach, niebezpiecznych czy komunalnych – poinformował we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Ozdoba przekazał na konferencji informację o nowej funkcjonalności strony Inspektoratu. Wyjaśnił, że za jej pośrednictwem można już zgłosić interwencję dotyczącą nieprawidłowości w gospodarce odpadowej.

Wiceszef resortu klimatu i środowiska powiedział, że zgłoszenia można dokonać przez stronę gios.gov.pl, klikając ikonę “Zgłoś interwencję”. Jest ona dobrze widoczna, jest podświetlona na czerwono i oznaczona wykrzyknikiem.

Klikając w tę ikonę przechodzimy do formularza zgłoszenia, gdzie mamy do wyboru kilka kategorii zgłoszenia. Ozdoba wyjaśnił, że za pośrednictwem formularza można zgłosić do Inspekcji m.in. nielegalne składowanie odpadów niebezpiecznych, komunalnych czy podpalenia związane z gospodarką odpadową.

Uczestniczący w konferencji p.o. GIOŚ Marek Chibowski podkreślił, że mimo iż w formularzu znajduje się miejsce na dane zgłaszającego – imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon – nie trzeba ich wypełniać.

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. Najgorsi są ci, co rozbierają elektroodpady i podrzucają zbędne elementy do wiat śmietnikowych albo wyrzucają do lasu. Gdzie takich zgłosić

Skomentuj