Jean-Luc Petithuguening, założyciel i prezes Grupy Paprec, która jest właścicielem 17 instalacji odpadowych we Francji oraz największym producentem paliwa alternatywnego. Zainteresowały go rozwiązania zastosowane w zmodernizowanym i rozbudowanym Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Jean-Luc Petithuguenin – założyciel, właściciel i prezes Grupy PAPREC, zainteresowany rozwiązaniami systemowymi w zakresie gospodarki odpadami oraz inwestycjami odpadowymi w Krośnie, złożył wizytę prezydentowi Krosna – Piotrowi Przytockiemu oraz prezesowi Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego – Januszowi Ficowi, z którymi zwiedził zmodernizowaną i rozbudowaną instalację mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Wywodząca się z Francji Grupa PAPREC jest europejskim liderem w obszarze recyklingu. Grupa działa w całym łańcuchu wartości gospodarki odpadami: od zbiórki odpadów od klientów – lokalnych samorządów i przedsiębiorstw – po sprzedaż surowców odzyskanych poprzez recykling, zarządzanie odpadami i przetwarzanie odpadów na energię.

– Jest nam bardzo miło, że prezes Grupy PAPREC Jean-Luc Petithuguenin zainteresował się naszym projektem i nas odwiedził. Jest on niewątpliwie liderem w zakresie gospodarki odpadami, a przy tym właścicielem 17 instalacji odpadowych we Francji i największym producentem paliwa alternatywnego. To zaszczyt, że Jean-Luc Petithuguenin przyjechał do Krosna, aby zobaczyć nasze inwestycje i poznać wdrożone rozwiązania – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Kilka miesięcy temu Grupa PAPREC, zarządzana przez Jeana-Luca Petithuguenina, przejęła firmę TIRU (wcześniej Dalkia Wastenergy), która w konsorcjum z Instal Warszawa odpowiedzialna jest za budowę w Krośnie bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów. Na poziomie Grupy PAPREC, firma TIRU (wcześniej Dalkia Wastenergy) weszła w skład oddziału PAPREC Energies, która zatrudnia na całym świecie 1500 pracowników, przy rocznym obrocie 300 mln euro.

Czytaj więcej

Skomentuj