Jeszcze w tym roku będą przebudowane alejki, naprawione mostki i posadzone rośliny. W parku staną nowe ławki z pergolami, kosze na śmieci i psie odchody, a także stojaki na rowery. Dla dzieci i młodzieży pojawią się kosze do koszykówki, stoły do ping-ponga. Powstanie też trasa do jazdy na deskorolkach. W drugim etapie w 2009 r. planuje się budowę placów zabaw dla maluchów i starszaków oraz budowę "małpiego gaju" z lin.
Przetarg na wykonawstwo pierwszego etapu wygrała firma Zakład Budowlano-Drogowy ZAWAR z Warszawy. Koszt rewitalizacji przekroczy 3 mln zł (część środków będzie pochodziła z budżetu dzielnicy, część z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska). W czasie rewitalizacji park będzie zamknięty.
źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
Komentarze (0)