Zjazdy tyrolką, pokonanie mostu z sieci, skok indiański, zejście po drabince spaleo – te wszystkie atrakcje czekają od soboty 14 czerwca na ostrowskich Piaskach Szczygliczce. Wtedy nastąpi otwarcie pierwszego w Południowej Wielkopolsce parku linowego.

Do dyspozycji będą trzy trasy sprawnościowe umieszczone na drzewach o łącznej długości ponad pół kilometra. Dla dzieci przygotowana jest trasa zielona. Składa się ona z 10 przeszkód i ma prawie 90 m długości. Kolejna trasa niebieska najdłuższa o długości ponad 270 m o średnim poziomie trudności skierowana jest dla osób powyżej 140 cm wzrostu. Dla osób mających niedosyt po pokonaniu trasy niebieskiej Miejski Zakład Zieleni przygotował trasę oznaczoną kolorem czerwonym – składa się ona z 16 przeszkód i rozmieszczona jest na długości ponad 130 m, której pokonanie z pewnością dostarczy dużej dawki adrenaliny.

To jednak nie jedyna atrakcja przygotowana przez Miejski Zakład Zieleni. Przy „Parku Przygód Piaski Szczygliczka” rozpoczęła się budowa toru ziemnego wraz z rampą, który posłuży do uprawiania zorbingu. Zorba to kula, w której dwie przymocowane osoby toczą się po wytyczonej trasie.

Unisoft 300 x 250

Tor będzie miał długość około 100 metrów, rampa wysokość 3,5 metra. Na jego budowę potrzeba będzie około 200 wywrotek ziemi. Prace przy budowie toru potrwają do końca czerwca.

W „Parku Przygód Piaski Szczygliczka” od dwóch tygodni działa również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Dla amatorów przygód wodnych dostępne są nowoczesne rowery wodne, kajaki, łodzie Canoe i łódki.

źródło: GK Holdikom SA


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj