Zjazdy tyrolką, pokonanie mostu z sieci, skok indiański, zejście po drabince spaleo – te wszystkie atrakcje czekają od soboty 14 czerwca na ostrowskich Piaskach Szczygliczce. Wtedy nastąpi otwarcie pierwszego w Południowej Wielkopolsce parku linowego.

Do dyspozycji będą trzy trasy sprawnościowe umieszczone na drzewach o łącznej długości ponad pół kilometra. Dla dzieci przygotowana jest trasa zielona. Składa się ona z 10 przeszkód i ma prawie 90 m długości. Kolejna trasa niebieska najdłuższa o długości ponad 270 m o średnim poziomie trudności skierowana jest dla osób powyżej 140 cm wzrostu. Dla osób mających niedosyt po pokonaniu trasy niebieskiej Miejski Zakład Zieleni przygotował trasę oznaczoną kolorem czerwonym – składa się ona z 16 przeszkód i rozmieszczona jest na długości ponad 130 m, której pokonanie z pewnością dostarczy dużej dawki adrenaliny.

To jednak nie jedyna atrakcja przygotowana przez Miejski Zakład Zieleni. Przy „Parku Przygód Piaski Szczygliczka” rozpoczęła się budowa toru ziemnego wraz z rampą, który posłuży do uprawiania zorbingu. Zorba to kula, w której dwie przymocowane osoby toczą się po wytyczonej trasie.

Tor będzie miał długość około 100 metrów, rampa wysokość 3,5 metra. Na jego budowę potrzeba będzie około 200 wywrotek ziemi. Prace przy budowie toru potrwają do końca czerwca.

W „Parku Przygód Piaski Szczygliczka” od dwóch tygodni działa również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Dla amatorów przygód wodnych dostępne są nowoczesne rowery wodne, kajaki, łodzie Canoe i łódki.

źródło: GK Holdikom SA


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj